مقالات

دستگاه ایرواشر ساخت شرکت هواتراز سپاهان از نظر بخش های مختلف همانند دستگاه هوارسان یک منطقه ای میباشد ولی در این دستگاه کویل سرمایشی حذف شده و به جای آن یک قسمت به نام (( air washer ))  اضافه شده است.این قسمت مجهز به افشانک های آب میباشد که درکلاس های مختلف طبقه بندی شده است این کلاس ها عبارتند از کلاس 4 کلاس 6 و کلاس 8 که هر کدام بر اساس محیطی که قرار است ایرواشر در آن نصب شود طراحی و نصب میشود.پمپاژ آب به وسیله ی یک پمپ کف کش انجام میشود که با فشار مناسب خود باعث پودر شدن کامل آب میشود.

اساس کار خنک شدن هوا بر مبنای پاشش آب در هوا به صورت پودر و سپس انتقال حرارتی که بین آب وهوا صورت میگیرد اتفاق میافتد.که تقریبا در دیاگرام سایکرومتریک بر روی خط دمای مرطوب ثابت اتفاق مییفتد.تحت این شرایط دستگاه میتواند شرایط نسبی آسایش را فراهم آورد.

در تابستان باید دستگاه در بیشتر مواقع هوای صد درصد تازه بگیرد و در زمستان ترکیبی از هوای تازه و برگشتی داشته باشد.
معمولا این سیستم برای فضاهای اداری که بار نهان حاصل از افراد به مقدار قابل توجهی میباشد توصیه نمیشود چون رطوبت نسبی فضا به میزان قابل ملاحظه ای افزایش میابد.
این دستگاه میتواند دارای فیلتر های آلومینیومی باشد که تا راندمان 25% از ورود غبار به داخل فضای مورد تهویه جلوگیری میکند.
بدنه دستگاه به صورت دوجداره تعبیه میشود تا بتوان از پرت برودت و حرارت جلوگیری کرد.
بدنه داخلی دستگاه با پوشش رنگ اپوکسی میباشد که مانع از زنگ زدگی میشود.
به طور کلی از این دستگاه میتوان در سالنهای ورزشی و سالن های آمفی تاتر و سالن های نگهداری دارو و....استفاده نمود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید