اصلی ترین دستگاه های تهویه مطبوع، هواساز می باشد که به اختصار به آن AHU گویند که برای تولید هوای مطبوع با دستیابی به دما و رطوبت کار می کند.
دستگاه هواساز وسیله ای برای تبادل حرارت همچون گرفتن گرما و رطوبت زیاد هوا و یا دادن گرما و رطوبت به هوا و در کل مطبوع سازی محیط و این کار بسته به حالت گرمایش و یا سرمایش، سیال عامل آن، آب گرم و آب سرد می باشد و انتقال سرما و گرما نیز از طریق فن دستگاه می باشد.

ادامه مطلب ...

دستگاه ایرواشر ساخت شرکت هواتراز سپاهان از نظر بخش های مختلف همانند دستگاه هوارسان یک منطقه ای میباشد ولی در این دستگاه کویل سرمایشی حذف شده و به جای آن یک قسمت به نام (( air washer ))  اضافه شده است.این قسمت مجهز به افشانک های آب میباشد که درکلاس های مختلف طبقه بندی شده است این کلاس ها عبارتند از کلاس 4 کلاس 6 و کلاس 8 که هر کدام بر اساس محیطی که قرار است ایرواشر در آن نصب شود طراحی و نصب میشود.پمپاژ آب به وسیله ی یک پمپ کف کش انجام میشود که با فشار مناسب خود باعث پودر شدن کامل آب میشود.

ادامه مطلب ...

شرایط رطوبتی در سالن های کشت قارچ باید در حد 70-90 درصد باشد که برای فراهم نمودن این محیط، اتاق باید ایزوله شود تا بتوان عوامل محیطی ( دما، رطوبت و دی اکسید کربن ) را کنترل کرد.

برای ایجاد محیطی مناسب برای پرورش قارچ، نیاز به هوای تازه است که از طریق دریچه های قابل تنظیم در طول سقف راهروی اصلی و گرمای مورد نیاز آن توسط لوله های بخار یا آب گرم نصب شده روی کویل هواساز ایرواشر تامین می گردد.

ادامه مطلب...

هواساز ها جز یکی از مهم ترین تجهیزات ایجاد گرمایش وسرمایش هستند به گونه ای که با توجه به مبحث گران شدن انرژی این مطلب یکی از اساسی ترین بحث های صنعت تاسیسات میباشد لازم به ذکر است که هواساز ها دارای تقسیم بندی ها ی متعدد میباشند و برای هر منطقه آب وهوایی نیاز است که هواساز متناسب با آن شرایط آب وهوایی تامین شود.

هواساز ها چند وظیفه را به طور همزمان بر عهده دارند:

1-ایجاد هوای پاک وتمیز با توجه نوع فیلتراسیونی که برای آنها در نظر گرفته میشود.

2-ایجاد هوای گرم

ادامه مطلب...